Youtube kanalı açarak izlendikçe para kazanmak

Video kaydetmeyi ve düzenlemeyi hobi olarak yapıyorsanız bunları youtube kanalına yükleyerek para kazanmak münkün olduğunu biliyor musunuz? Video koleksiyonlarınızı tüm insanlarla paylaşarak izlenme sağladığınız videolarınız üzerinden hatırı sayılır gelirler elde etmeniz mümkün hemde bunu ek iş olarak bile yapabilirsiniz. İnternette para kazanmanın sırrı ister youtube kanalı açın isterseniz blog yazarak adsense kullanın ziyaretçilere birşey katamıyorsanız para kazanamazsınız. Özgün videolarınız veya fikirleriniz varsa birazda video düzenleme işinden anlıyorsanız çok güzel fikirler ortaya koyarak gelir elde edebilrisiniz.

Özgün içerik oluşturmayacaksanız, sağdan sondan video indirip yükleme botlarını kullanarak gelir elde etmeyi düşünüyorsanız hiç başlamayın. Boşa kürek çekmiş olursunuz. Site açarak para kazanma konusunda yazdığımız yazıyı okuyarak farklı bir fikir edinebilirsiniz.

Youtube ile para kazanmaya nereden başlamalıyım?

Videoları hazırlamaya başlamadan önce bir plan program dahilinde nereden başlayacağınıza hangi konularda video yayınlayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Hazırlayacağınız videolarda telif hakkı içeren müzik görsel vb meteryaller bulunmamalı aksi halde videonuz kaldırılabilir veya kanalının kapatilabilir. Youtubede para kazanmanın sırrı insanların seveceği paylaşabileceği içerikler üretmeniz gerekiyor. Yükleyeceğiniz içeriklerin devamlılığı olması gerekiyor. Takipçileriniz varsa bu takipçiler belirli aralıklarla sizden videolar yayınlamanızı isteyecektir.

Youtube ne kadar kazandırıyor ?

Bu çok göreceli bir kavram ayrlık 100 tl kazanan kişilerde var aynı şekilde özellikle ingilizce içeriklerle 100 bin dolar kazanan kişilerde var. Sonuçta gerçek hayatta olduğu gibi youtubede ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok para kazanırsınız. Tek dikkat etmeniz gereken konu telif hakkı olan içeriklerden kopya videolardan uzak durmalısınız. Ayrıca oluşturacağınız içerikler reklamverenleri cezbeden içerikler olursa daha çok kazanabilirsiniz. Araba tanıtım videosunu genellikle araba almaya niyetli kişiler izleyeceği için araç reklamları gösterilecek ve daha fazla kazandıracaktır. Komik videolar çok izleniyor ancak genellikle küçük yaştaki ekonomik özgürlüğü olmayan kişiler izlediği için reklam ücretleride o denli düşüktür. Para kazandırabilecek içerikler

  • Kedinizi veya evcil hayvanınızı kaydettiğiniz videoda arka planda telif hakkı içermeyen videodan kazanabilirsiniz.
  • Videodaki müziğikendiniz yaptınız ve bir plak şirketiyle anlaşma yapmadıysanız bunu yayınlayabilirsiniz.
  • videonuzu arkadaşınız oluşturdu ve bunu kullanabilmeniz için size yazılı izin verdi.

Hangi videolar uygun değil?

  • Videonuzu internetten indirdiğiniz müzikleri vveya televizyonlardan kaydettiğiniz görüntüleri içeriyorsa
  • Başkaları tarafından oluşturulan videoları düzenleyerek veya direk yükleyerek
  • Şiddet içerikli, çıplaklık barındıran görüntüleri youtube kanalınıza yükleyerek para kazanamazsınız.

Youtube parner başvurusu Yotube partnerlik başvurusunda bulunabilmeniz için kanalınızda bulunan videoların son 90 gün içerisinde 15.000 den fazla görüntüleme sayısına ulaşmış olması gerekiyor. Bu nedenle yeni açtığınız hiç görüntülemesi olmayan kopya içeriklerle kara kazanmanız artık mümkün değiltir.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: