Twitter Kaydol - Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Popüler sosyal medya hesabı twitter kaydolurken telefon numarası veya mail adresi aracılığı ile hesap açabilirsiniz. Daha önce hiç twitter hesabı açmadıysanız kendi adınıza veya markanızın şirketinizin adına kullanıcı adı alabilirsiniz. Alacağınız kullanıcı adının kısa ve akılda kalıcı olmasına özen gösterin.  Twitter'ı diğer sosyal hesaplardan ayıran en büyük özellik yalnızca 140 karakterlik mesajlar paylaşabilirsiniz. Daha uzun mesaj yazmak isterseniz resim veya video olarak paylaşabilirsiniz.

Twitter sade arayüzü ve basit kullanımı ile siyasi karakterlerden, magazin ünlülerine kadar bir çok kesim tarafından kullanılıyor. Bilgiyi ilk ağızlardan doğru kaynaklardan alabilmek için oldukça popüler bir uygulama.


Twitter Nasıl Kullanılır?

Twitter, tanıdığınız ünlü ünsüz isimleri takip ederek onlar tarafından yapılan paylaşımlara ilk elden ulaşmanıza imkan tanımaktadır. Unutulmamalıdır ki internetteki her bilgi doğru olmayabilir. Doğru bilgilerin yanında bir çok özellikle yalan ve yanlış spekülasyon oluşturmaya yönelik paylaşımlarda yapılmaktadır.  Paylaşılan bilgilerin doğruğunu şimdilik teyit etmek neredeyse imkansız.

Kayıt olmadan önce bilmelisiniz

    Twitter hesabı açarken, bu hesapta yapacağınız paylaşımlardan sorumlu olduğunuzu unutmayın.  Hesap bilgilerinden siz sorumlu olacağınız için yazdığınız yazıların hukuki ve vizdani sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.
    Twitter hsabınızda, birilerine haraket boyutuna varan paylaşımlar yapmayın.
    İnsanlarla birebir diyaloglara ve tartışmalara girmekten kaçının.  Yazdığınız yazılar kayıt altına alınacağı için adınıza dava açılabilir.
    Size değer katmayacak kişileri takip etmekten vazgeçin.
    Şirket hesabıkullanıyorsanız şirketinizin hizmetlerini ve politikalarını müşterilerinze en iyi şekilde anlatmaya çalışın.
     Önemli: Gerçek hayattaki kanunlar ve kurallar twitter içinde geçerlidir. Bir yazı yazarken bir içerik paylaşırken bunu göz önünde bulundurarak paylaşımlarınızın hukuki sonuçlarını bilerek paylaşım yapın.

Twitter hesabı nasıl açılır?

İlk defa kayıt olacak kullanıcılar için buradan twitter.com adresine gidin.  Telefonunuzun tarayıcısından veya masa üstü bilgisayarınızın tarayıcısından kayıt olabilirsiniz. İsterseniz twitter uygulamasını telefonunuza indirerek internetin olduğu her yerde gelişmeleri takip edebilirsiniz.

İphone twitter indirmek için tıklayın.

Android telefona twitter indirmek için tıklayın.

Twitter Kayıt formunun doldurulması

twittera kaydol

Kayıt ekranında Adınız soy adınız bölümüne kendi adınızı ve soy adınızı veya şirketinizin ismini giriş yapabilirsiniz. İnsanların sizi nasıl bulmasını istiyorsanız öyle bir isim girebilirsiniz. Telefon numarası ve e-posta adresi bölümüne dilerseni telefon numarası ile kaydolabileceğiniz gibi mail adresinizle de kayıt olabilirsiniz.Şifre bölümüne unutmayacağınız aklınızda kalacak ve birilerinin tahmin edemeyeceği zor bir şifre girmelisiniz. Kolay şifre girerseniz başkaları sizin şifrenizi tahmin eder ve sizin adınıza yazılar yazar, sizin mesajlarınıza ulaşabilir. Bir çok ünlü ismin hesabının hacklendiğini ve gizli bilgilerinin ifşa edildiğini haberlerden biliyoruz. Bilgilerinizi girdikten sonra twitter'a kaydol butonuna tıklayarak ilerleyelim. İkinci ekranda mail adresi ile kayıt olmuşsanız sizden telefon numarası isteyecek. Bu bölümü şimdilik geçiyorum

Twitter kullanıcı adı seçme

Twitter kullanıcı adınız sizin sosyal medyadaki kimliğiniz olacak. Paylaşım yaparken, birileri sizden bahsederken ve size mesaj gönderirken kullanacakları isim olacak. Kullanıcı adı için Türkçe karakter kullanamazsınız. Kullanıcı adınızı kısa ve akılda kalıcı olmasına özen gösterin. Aynı zamanda kullanıcı adınız twitter.com/kullaniciadiniz şeklinde hesap adresiniz olacak. Kullanıcı adları 15 karakterden daha az olamamaktadır. Twitter kaydolma konusunda bu noktaya kadar yapamadığınız veya anlamadığınız hususlarda yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz. Sorularınıza kısa zaman zarfında yanıt vermeye çalışacağız.

Twitter'da neler paylaşabilirsiniz?

Kayıt işlemini başarılı bir şekilde tamamladığımıza göre artık paylaşım yapmaya başlayabiliriz. Ekranın üst orta bölümünde yer alan "Neler oluyor?" yazan kutucuğa tıkladığınızda, Resim, video, hareketli resim, anket ve bulunduğunuz konumu takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Yazı yazmak isterseniz en fazla 140 karakterlik teknoatak.com gibi yazılar yazabilirsiniz. Daha sonraki yazılarımızda yazacağımız üzere twitterda nasıl popüler olunur? Diğer kullanıcıların sizi takip etmesini sağlayacak ip uçları ve önerileri yayınlayacağız.

twitterda paylaşım yapma

Önemli Not: Hesabınızın kapanmaması için herkesi takip etmeyin, takipçi kasma sitelerinden uzak durun, insanların ilgisini çekecek paylaşımlarda bulunun. Twitter hesabımızı başarılı bir şekilde açtığımıza göre artık doğal yollardan takipçi arttırma yollarını öğrenme zamanı gelmiştir. Yazımızı detaylıca inceleyerek sizde twitter fenomeni olabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle Hoşçakalın. Bizi takip etmeyi unutmayın!

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: