Telefonda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Telefonun ekranında yer alan görüntüyü resim olarak kayıt etmek için o an ekran görüntüsü almanız gerekebilir. Bazen bize gelen bir mesajın, bazen girdiğimiz bir internet sitesinin görüntüsünü almak isteriz. Bu noktada tüm telefon modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınır açıklayalım. Android işletim sistemine sahip samsung, lg, huawei ve sony gibi telefonlarda, iphone ios işletim sistemine sahip iphone 5, iphone 6 ve iphone 7 serisi modellerde ekran görüntüsü almayı tek tek açıklayalım. Bazı modellerde görüntüyü yakalayabilmek için hızlı kısa yol tuşları bulunurken bazı serilerde ise bu işlemi menüler aracılığı ile yapmanız gerekebilir.

Ekran Görüntüsü Kaydetme

Bir çok telefon modeli artık ekran görüntüsü kaydetmeyi destekliyor olsada her modelin kendine has yöntemleri bulunuyor. Özellikle samsung ve lg gibi modellerde ekranı kaydetmek biraz farklı. Tüm işletim sistemlerinde ve telefon modellerinde genel olarak ekrandaki görüntüyü yakalamak aşağıda anlatacağımız şekilde yapılıyor. Telefonunuzun modeli burada olmasa bile benzer şekilde sizde kendi cihazınızda işlemi yapabilirsiniz.

LG Telefonlarda Ekran görüntüsü Alma

İlk defa bir Lg G serisi telefon kullanıyorsanız ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı büyük ihtimalle bilmiyorsunuzdur. Lg g3, lg g4 ve lg g5 serilerinde ekran görüntüsü almak için güç düğmesi ve ses kısma tuşuna birlikte basmanız yeterli olacak. lg g3 ekran görüntüsü alma LG G3 modelinde telefonun arka kısmında bulunan güç düğmesi ve ses azaltma düğmesine birlikte basarak ekrandaki görüntüyü kayıt edebiliriz. lg g4 modellerde ekran görüntüsü alma Lg g4 modelinde de g3'te olduğu gibi telefonun arkasındaki güç ve ses kısma düğmesine aynı anda basmak. lg g5 ekran görüntüsü almak Lg g5 modelinde ses azaltma tuşu yan tarafta olduğu için arkada bulunan güç düğmesi ve ses azaltma tuşuna basara ekrandaki görüntüyü kayıt edebilirsiniz. Lg telefonda kayıt edilen görüntüler screenshots veya ekran görüntüleri klasöründe saklanıyor. Kayıt edilen görüntülere ulaşabilmek için Galeri>Screenshots klasöründen son kayıt edilen resimleri görüntüleyebilirsiniz.

Samsung Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Genel olarak samsung telefonlarda ekrandaki görüntüyü kayıt etmek için telefonun ön yüzünde bulunan home tuşu ile birlikte yan tarafta bulunan tuş kilidini açma tuşuna birlikte basarak ekrandaki görüntüyü yakalayabilirsiniz. samsung telefonlarda ekran görüntüsü alma Samsung android serilerinde hemen hepside aynı mantık geçerli sony ve huawei modellerinde de güç düğmesi ve ses azaltma tuşuna birlikte bastığınızda ekrandaki görüntüyü yakalayabilirsiniz.

İphone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İphone telefonlarda hemen tüm serilerde ekran görüntüsü alabilmek için telefonun üstünde veya yan tarafında bulunan güç düğmesi ile birlikte home tuşuna birlikte bastığınızda ekran görüntüsünün kayıt edildiğini görebilirsiniz. iphone telefonlarda ekran görüntüsü alma Kayıt edilen ekran resimleri diğer resimlerde olduğu gibi sosyal medyada paylaşabileceğiniz gibi whatsapp gibi mesajlaşma uygulamaları ile arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: