Rahatsız Eden Whatsapp Hesabı Nasıl Şikayet Edilir?

Kullandığınız whatsapp numarasını bir yerden bularak size sürekli rahatsız edici istemediğiniz mesaj gönderen numaraları şikayet ederek engelleyebilirsiniz. Hesabı şikayet ettikten sonra whatsapp üzerinde ayrıca engellerseniz artık size gönderdiği mesajları bir daha görmezsiniz. Peki bizi sürekli rahatsız eden whatsapp hesabı nasıl şikayet edilir? Makalemizi okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Whatsapp hesabı üzerinden özellikle rehberinde olmayan numaralara süreli mesaj gönderenleri afetmiyorlar ve bu konuda oldukça hassas davranıyorlar.  Gelelim Asıl konumuza bir whatsapp hesabı nasıl şikayet edilir.   Bir hesap şikayet edildiğinde yetkililer tarafından elbette o hesaptan yapılan gönderiler mesajlar ve içerikler incelenerek karar verilecektir. Detaylı olarak nasıl kadar verdiklerini bilmesekte incelediklerini ve gönderilen şikayetleri dikkate aldıklarını biliyoruz.

Whatsapp rahatsızlık veren hesapları şikayet için support@whastapp.com mail adresi üzerinden mail göndererek şikayet edebilirsiniz. Şikayet edeceğiniz hesap ile ilgili olarak ingilizce mail yazarsanız daha etkiliolacaktır.  Maile şikayet konusunu ve şikayet ettiğimiz hesap numarasını yazarak gönderebiliriz.

Whatsapp şikayet maili başlığı :Account complaint whatsapp

Hello .
The following account violates the Terms of Service.

Account Number : 0532 532 .. ..

Whatsapp Kişi Engelleme

Whatsappta sizi rahatsız eden hesabı şikayet ettikten sonra engelleyerek artık mesajlarını görmezden gelebilirsiniz.  Kişi engellemek için;

Uygulamayı açın ve ayarlar > hesap> Gizlilik > Biraz aşağıda engellenen kişilere tıkladığınızda daha önce engellediğiniz kişilerin listesini görebilirsiniz. Sağ üst bölümde yer alan artı işaretine tıklayarak başka engellemek istediğiniz hesapları seçerek engelleyebilirsiniz.

 

whatsapp kişi engelleme

Whatsapp koşullarını ihlal eden hesaplara kesinlikle taviz verilmeyerek uygulamayı kullanmalarına izin vermiyorlar. . Hesabınız şikayet sonucunda kapatılırsa itiraz edebilirsiniz. Ancak şartları ihlal eden hesaplar bir daha açılması çok zor . Whatsapp hesabınızın kapatılmasına sebep olacak davranışlar;

- Rehberinizde kayıtlı olmayan kişilere çok fazla mesaj yollarsanız

- Çok fazla grup oluşturup sürekli birilerini gruba davet ederseniz.

- Sürekli reklam içerikli mesajlar gönderirseniz

- Belirli bir zaman aralığında çok fazla kişi sizi engellerse siz normal birşey yapmıyorsunuzdur ve hesabınız engellenir.

- Başkasının Telefon numaasını kullanarak mesaj göndermek

- Yukarıdaki ihlallerden bir veya bir kaçını yaptığınızda hiç gözünüzün yaşına bakmadan hesabınızı kapatırlar. Sonuçta adamların size ihtiyacı olmadığı için dikkatli davranmalısınız.

Kapatılan Whatsapp hesabını açtırmak

Yanlış işlemler ve anlaşılmalar sonucunda hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız konuyla ilgili olarak suppor@whatsapp.com adresine mail göndererek şansınızı deneyebilirsiniz.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: