Motorlu Tırpanlarda Benzin Yağ Karışımı Ne Kadar Olmalı

Bu günkü yazımızda baharın gelmesiyle birlikte bahçelerde kullanılan 2 zamanlı motorlu tırpanlarda benzin yağ karışımı ne kadar olmalı diye merak eden kullanıcılara teknik verilerle açıklamalar yapalım. Öncelikle kullandığınız motorun benzin deposunun ne kadar olduğunu bilmeniz gerekiyor. Benzin depo litresini öğrendikten sonra el alışkanlığı yapar daha sonraları ezbere doldurabilirsiniz.

Evet arkadaşlar motorlu tırpanlarda teknik olarak  kullanılması gereken 1 litre benzin için 50 cc 2 zamanlı yağ kullanmanız gerekiyor. Motoru kullanırken hep aynı yağı kullanmanızı önemle tavsiye ediyorum. Yağ değişikliği olduğu zaman bazen motorlarda performans düşüklüğü olabiliyor.

İlgili Konu: Motorlu Tırpan seçimi Nasıl Yapılır?

Özellikle köy yerlerinde dağlık bölgelerde tırpan kullanacak olanlar köye gitmeden önce yeteri kadar yağ alırlarsa fiyat avantajından faydalanmış olacaklar. Benzinliklerde pahalı satılan yağları internetten sipariş vererek uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

Motorlu Tırpan Benzin Yağ Oranı

Tırpan sezonu açılmadan önce ihtiyaçlarınızın listesini yapın, hatta yedek olarak lazım olabilecek parçaların bile tüm siparişlerini internetten vererek çok ucuza neredeyse toptan fiyatına satın alabilirsiniz. Kırsal kesimlerde bakkallarda ve benzinliklerde tırpan parçaları bayağı pahalı satılıyor. Perakende pahalı fiyatlarla almaktansa toptan ucuza tüm malzemelerinizi alabilirsiniz.

Fındık bahçesi ve meyve bahçesi olanlar için artık yavaş yavaş tırpan sezonu gelmeye başladı. Ramazan bayramından sonra şehirlerde olanlar bayram izinlerini de fırsat bilerek tırpan atmaya gidecekler. Yazın gelmesiyle birlikte şehirden köye göçler başlamasıyla birlikte köyler şenleniyor. Karadeniz bölgesinde herkes yavaş yavaş fındık bahçelerinin temizliğini yapmaya başlıyor. Çoğunluğunu emekli amcaların oluşturduğu tarla sakinleri ağır ağırda olsa işlerini yürütmeye çalışıyorlar.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: