İnternetten Para Kazanmak İçin Ne Sitesi Açmalıyım?

Günümüzde boş vakti olan hemen herkesin internetten para kazanma yollarını araştırdığını görüyoruz. Bu seçeneklerden birisi olan web sitesi kurarak para kazanmak isteyenler için ne sitesi açsam tutar? şeklinde sorular geliyor. İnternet teknolojilerinin bu kadar gelişmesinden sonra hiç html kodlama bilgisisine sahip olmadan yalnızca yazarlık yaparak internet sitenizi oluşturabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternetten para kazanmak bir çok kişi için kolay ve ek iş olarak yapıldığı için tüm sektörlerde rekabet bir o kadarda artmıştır. Profesyonel sitelerin yanında orta okula/lisete giden çocukların açtığı sitelerle rekabet etmek zorunda kalıyorsunuz. Arama motoru devi google internet sitelerini kendi istediği kriterlere göre yönlendirdiği iin ne sitesi açarsanız açın öncelikle google kriterlerine uygun kullanıcı dostu içerikler hazırlamanız gerekiyor. Yeni başlayacaklar için öncelikle ziyaretçisi olan her sitenin kazandırdığını belirtmek isteriz. Özellikle adsense tarafında yapılan son güncellemelerle birlikte hemen tüm oranlar neredeyse 0,05-0,15 aralığında dolaşmaktadır. Çok özel sağlık, bakım ve turizm gibi kategorilerde hala adresense oranları 0,80 tl civarlarında değişmektedir.

Ne Sitesi Açmalıyım ?

İnternette blog yazma işine yeni başlayacak olanlara önerim ne sitesi açarsanız açın bildiğiniz, ilgi duyduğunuz, orjinal içerik üretebileceğiniz konularda siteler açabilirsiniz. Bir çok konuyu içinde barındıran genel bloglar açabileceğiniz gibi konuya özel mikro site kurarak özel takipçilere ulaşabilirsiniz.

Haber Sitesi Açarak Parayı Vurmak

Eskiden (1-2 yıl öncesi) ne güzeldi o günler bir news kayıtlı siteyi al istediğin içiriği internetten topla. Hatta hiç toplamayabile uğraşma 50 tlye bot yazdır akşama kadar bot içerik eklesin tüm yazıların haberler bölümünde çıksın sende ay sonu paraları saymaya zaman ayır. Artık devir değişti eski günler geride kaldı. Arama motorları haber sitelerinde artık özgünlük istiyor. Herhanbi bir haber ajansına üye olsanız bile çektiğiniz haberleri özgünleştirerek yayınlamak zorundasınız yoksa eninde sonunda domain spama düşecek news kaydınız silinecektir. Haber sitesi açmak için sıfırdan bir domain alıp kendiniz news başvurusu yapabileceğiniz gibi. Ben o süreci beklemek istemiyorum hemen başlamak istiyorum derseniz 2000-3000 tl gibi fiyatlara news kayıtlı haber siteleri satın alabilmeniz mümkün. Sıfırdan başlarsanız yeni domain hosting alıp başvuru sürecine kadar 250-300 içerik girmeniz gerekecek ve bu girdiğiniz haberlerin onaylanıp onaylanmayacağı garanti değil. 2 ayda news kaydı alabileceğiniz gibi 1 yıl bile uğraşabilirsniz. Tercih size kalmış ya yeni domain alarak temiz haber sitesi kuracaksınız news kaydı almaya çalışacaksınız yada başkasının kullandığı news kayıtlı siteleri alıp başlayacaksınız. Haber siteleri genel içerikli siteler kategorisinde olduğu için adsense tbm oranları ortalama 0,10 civarında dolaşıyor. Haber sitesi günlük çalıştığı için bir gün ara verirseniz gelirleriniz %50 düşmeye başlayacaktır. Diğer sektörlerde haftada veya ayda bir içerik ekleme rahatlığına sahipken haber sitesinde saniyelik olarak haberi eklemeniz gerekiyor.

Genel Blog Açarak Her Telden İçerik Girmek

Genel blog siteleride haber sitelerinde olduğu gibi içine her türden spor, magazin, sağlık ve teknoloji bilgileri girebileceğiniz sitelerdir. Genel sitelerde adsense tbm oranları 0,10 civarında ancak bazı özel konularda yazı yazabilirseniz bu oranları yükseltebilirsiniz. Genel blog açmak için gündemi ve güncelolayları yakından takip etmenizde yarar olacaktır. haftalık maçlar, televizyonlardaki yarışma programı sonuçları, survivor eleme sonuçları gibi konuları takip ederek yazılar yazabilirsiniz. Aslına bakarsanız bu teknoatak.com sitemizde genel bloğa yakın ancak içerisinde magazinsel içerik barındırmayan daha çok teknoloji ve bilişim alanında genel bir blogdur diyebiliriz.

Sağlık Sitesi İyi Kazandırıyormuş

Evet genel kanı sağlık sitelerinin adsenseden diğer sektörlere göre iyi rakamlar kazandırdığı doğrudur. Ancak o kadar sağlık sitesi açıldı ki, hepsi birbirinin kopyası olmaktan öteye geçemedi. Sağlık konusunda özel siteler olduğu gibi milliyet, hürriyet gibi köklü sitelerde sağlık konusunda uzman doktorların görüşlerine yer vererek pastadan önemli bir pay almaya başladılar. Sağlık sitesi açmayı düşünüyorsanız özel bir konuya yönelmeniz daha doğru olacaktır. Yalnızca hamilelik, yalnızca cilt bakımı, selülit veya zayıflama gibi özel konularda içerikler oluşturarak ve sosyal medyayı etkin kullanarak belli bir ziyaretçi kitlesine ulaşabilirsiniz.

Oyun Sitesi Açayım Herkes Tıklasın

Flash oyun sitelerine genelikle 4-12 yaş aralığında çocuklar girdiği için önlerine ne gelirse tıklıyorlar. Oyun sitesinde genellikle reklama tıklama oranları çok yüksek getirisi çok güşüktür, bazen oyun sitesinde 100 kişi tıklar 1 tl para kazanırsınız ve yaptığınız işin karşılığını alamamaktan yakınırsınız. Oyun kategorilerinde arama motorlarında biraz önlere çıkabilirseniz günlük 10-20 bin ziyaretçi yakalamanız çok zor olmayacaktır. Ancak oyun sitesinde 20 bin ziyaretçi ile günlük 20 tl kazanırken sağlık sitesinde bin ziyaretçi ile aynı rakamı yakalayabilirsiniz.

İngilizce Site Açalım Dolardan Vuralım

Türkiye'de ekonomik sorunlar ve adsensenin bize uyguladığı özel ambargolardan sonra az çok ingilizce bilen herkes ingilizce saç stilleri ve dekarasyon sitesi açmaya başladı. Yazarlık derecesinde ingilizce bilmiyorsanız ki 3-5 yıl yurt dışında yaşamadıysanız okul veya özel kurs ingilizcesi ile yazarlık yapmak imkansız. Şöyle düşünün hepimizin spor dünyasından tanıdığımız şota veya işte benim stilim jürisi İvana türkçe genel blog sitesi açsa bu türkçe ile ziyaretçi yakalayabilir mi? bence hayır yakalayamaz devrik cümleler tam anlamını ifade etmeyen kelimeler topluluğundan öteye geçemez. Biz Türkiye'de yaşayanlarında ingilizce blog sitesi açması aynı mantık olaraktır. Sitemizde yalnızca arama motorlarından yanlışlıkla gelen ziyaretçiler oluşturacak sadık ziyaretçi kitlemiz asla oluşmayacaktır. Ayrıca ingilizce site konusunda forumlarda paylaşılan 1 tık 50 tl, 75 tl gibi rakamlara itibar etmeyelim ben türkçe sitede bile 1 tık 50 tl getirdiğini gördüm ancak bunlar kalıcı değil yanlış verilen reklamlar sonucunda ayda bir defa başımıza gelebilecek bir olaydır. Sözün Özü; İnternette site açarak para kazanmak istiyorsanız kendi bildiğiniz, ilgi duyduğunuz konularda site açmalısınız. Hakkında makale yazamayacağınız siteler açmak zaman kaybetmekten öteye geçmeyecektir. İnternet sitesi açarak para kazanma hakkında sorularınız varsa intenlikle cevaplamaya çalışırım.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: