Instagramda profil resmi nasıl büyütülür? Programsız

İnstagramda takip ettiklerimizin profil fotoğrafını yakından incelemek istediğimizde programsız olarak büyütebileceğinizi biliyor muydunuz? Herhangi bir eklenti yada program kullanmadan merak ettiğiniz hesapların detaylı profil resimlerini inceleyebilirsiniz. Normalde baktığınızda 152*152 px ölçülerindeki resimleri detaylı incelediğinizde kullanıcılar hangi boyutta yüklemişse o şekilde görebilirsiniz. Şunu bilmelisiniz ki herkes profil fotoğrafı olarak çok büyük resimler yüklemiyor. Bazıları çeşitli programlarda resimleri küçülterek yükledikleri için küçük resimleri büyütemezsiniz. Ben sizlere örnek olması açısından Lady Gaga'nın instagram profilindeki resmi büyüteceğim sizde istediğiniz kullanıcının aynı şekilde profil resmini büyütebilirsiniz. instagramda profil resmi büyütme instagram'ı chrome ile açarsanız bu şekilde yapabilirsiniz. Firefox ile açarsanız o zaman fare ile resmin üstüne tıklayıp resmi yeni sekmenin üzerine sürüklemeniz gerekecek. Resmi yeni sekmede açtıktan sonra ; instagramda profil resmi büyütme Adres satırında yer alan resim linkindeki s150*150 yazısını sildiğimizde eğer o kullanıcı instagrama büyük resim yüklemişse profilindeki resmi büyük olarak görüntüleyebilirsiniz. Eğer kullanıcı profil fotoğrafını büyük yüklemişsa 1024*1024 px boyutlarında görüntüleyebilirsiniz. Söylediğimiz gibi her kullanıcı istediği boyutta profil fotoğrafı yükleyebildiği için yalnızca büyük yükleyenleri büyütebilirsiniz.

İnternette ve google play üzerinde bir çok uygulama yükleyerek akıllı telefonlar üzerinden de benzer şekillerde resimleri büyütebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi hiç uygulama yüklemeden masa üstü bilgisayarınız veya diz üstü bilgisayarınızın tarayıcısını kullanarak resimleri yakından inceleyebilirsiniz.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: