İnstagram Hesap Dondurma, İnstagram Hesabını Geçici Kapatma

Kullanmakta olduğunuz instagram hesabınıza belirli bir süre ara vermek isteyenler instagram hesap dondurma işlemi yaparak belirli bir süreyle hesaplarını kapatabilirler. Bu kapatma süresince istagramda yaptığınız işlemler silinmez. Özel mesajlarınız, beğenileriniz yorumlarınız ve fotoğraflarınız silinmez.

İnstagram hesabını dondurmadan önce bilmeniz gereken önemli detaylar var örneğin hesabınızı dondurduğunuzda hemen aktif edemezsiniz. Bunun gibi bilgileri bilerek panik yapmadan hareket edin. Ayrıca dondurulan hesapların şifresini unutursanız şifre talebinde bulunamazsınız.

İnstagram Dondurma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

- İnstagram hesabınızı dondurduktan 24 saat sonra geri açabilirsiniz.
- Hesabınızı haftada 1 defa kapatabilirsiniz. Öyle her canınız istediğinde dondurup yeniden aktif edemezsiniz.
- Hesabınızı geçiçi kapatıp açtığınızda bazı resimler kayboluyor. Aktif ettikten sonra 1-2 gün içinde tüm resimler geri geliyor.
- Dondurduğunuz ve geçiçi olarak kapattığınız instagram hesabınızın şifresini unutursanız bir daha açamazsınız. Bu yüzden dondurmadan önce şifrenizi bir yere yazmanızda yarar var.
- Dondurulan instagram hesabınıza hemen girmeye çalışırsanız kullanıcı adı veya şifreniz yanlış hatası verecektir. Biraz zaman geçmesini bekleyin.
- Dondurduğunuz instagram hesabınız için şifre isteyemezsiniz. Bu yüzden şifresini unutursanız hesabınızıda unutun bir daha geri almanız çok zor olacaktır.
- Bazen hesap dondurduktan sonra açamayan olursa bilgisayar üzerinden oturum açmayı deneyin. Oda olmazsa telefonunuzda yer alan instagram uygulamasını silip yeniden yükleyerek oturum açmayı deneyin.
 

Bu kadar bilgiden sonra gelelim instagram hesabı nasıl dondurulur geçici süreyle nasıl kapatılır? öğrenelim.

İnstagram dondurma

Bİlgisayar üzerinden hesabınızı dondurmak istiyorsanız tıklayın

Açılan ekranda sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyecek. Giriş bilgilerinizi doğru girerek giriş yaptığınızda size hesabıızı neden kapatıyorsunuz diye soruyor. Seçeneklerden size uygun olanını işaretleyelim.
instagram hesabını neden donduruyorsun

İnstagram hesabınızı neden dondurduğunuzu seçtiğinizde size farklı alternatifler sunuyor. Yinede kapatmak istiyorsanız mevcut şifrenizi yeniden girerek "Hesabı geçiçi olarak kapat" butonuna tıklayarak instagrama belli bir süre ara verebilirsiniz.

Telefondan İnstagram dondurma

Hesabınızı masa üstü bilgisayarlardan kapatabileceğiniz gibi telefondaki instagram uygulaması üzerinden de hesabınızı kapatma seçeneği yer almıyor. İlla telefondan kapatmak için buraya tıklayın ve açılan sayfada kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek yukarıdaki işlemleri yaptığınızda hesabınız geçici olarak kapatılacaktır.

Bu noktaya kadar instagram dondurma ve hesap kapatma konusunda yapamadığınız noktalarla ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Sorularınıza kısa zaman içerisinde cevap veriyor olacağız. Henüz instagram kullanıcısı değilseniz hemen instagram kaydolmak için tıklayın.

 

/ /
5,0 / 5 Toplam : 1
Yorumlar
Neziw 18.7.2017

Ara vermek istiyorum

Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: