İnstagram artık internet olmadanda çalışabilicek

Tüm dünyada instagram kullanan hemen herkesin internet bağlantısı mevcut ancak özellikle gelişmekte olan ülkelerde hala sınırlı bağlantı veya hiç bağlantı olmayan bölgelerde de instagram hesaplarını kullanabilecekler. Bu kullanım online olarak tüm haberlere ulaşabilmeyi değil önceden cihazın belleğine yüklenen verilere ulaşabiliyor olacaklar. İnstagram internetin olmadığı ortamlarda da kullanıcıların boş zamanlarını satın almayı planlıyor. Artık internetiniz olmadığı zamanlarda bile telefonda başka şeylerle oynamak yerine intagram profillerinde geziniyor olabileceksiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte teknoloji devleri kullanıcıların boş zamanlarını satın almayı planlıyor. Google ve apple gibi firmaların sürücüsüz araba tasarlamalarındaki amaçta bu değil mi? Aslında google araba satışından gelir elde etmeyidüşünmüyordur siz arabada seyahat ederken google ürünlerini kullanmanızı sağlayacakları için araba üretmeyi planlıyorlar. İnstagramda bu çerçevede kullanıcıların interneti olmasa bile uygulamaya sadık kalmalarını sağlamak amacıyla böyle bir yöndeme başvurmuşlar.

İnternetsiz İnstagram Geliyor

İnternet bağlantınızın olmadığı yerlerde instagram kullanıcılarını takip edebilecek, paylaşımlara yorumlar yapabileceksiniz. Ancak paylaşımlarınız ve yorumlarınız internet bağlantınız aktif olduğunda geçerli olacaktır. Bir kişiyi takip ettiğinizde veya takibi bıraktığınızda internet bağlantınız geldiğinde gerçek veri tabanı ile eşleştirilecek ve yaptığınız değişikler geçerli olacak.

Facebook'un instagramı satın almasından sonra teknoloji olarak pek çok yeniliğe imza atmaya başladılar. Özellikle snapchat gibi rakipleri karşısında yol alabilmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Facebook'un kendisi için tanıttığı sanal gerçeklik uygulamaları artık instagram içinde geçerli olması ihtimal dahilinde görünüyor.

Fotoğraflara 3 boyutlu efektler yüklenebilecek

Facebook yapılan yıllık yazılım toplantısı f8'de yaptıkları açıklamada artık artırılmış gerçeklik teknolojisi ile birlikte facebook'a yüklenen fotoğraflara ve öz çekim resimlerine 3 boyutlu efektler ekleyerek daha eğlenceli paylaşımlar yapılabilecek. Sonraki yazılarımızda ele alacağımız facebook sanal gerçeklik uygulamasını detaylıca inceleyerek facebook space'yi ilk kullananlardan olabilirsiniz.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: