Google Chrome Tarayıcı Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Google chrome tarayıcında bir takım değişiklikler yaptınız ama son düzenlemelerinizin hatalı olduğuna karar verdiniz. Yaptığınız değişiklikleri geri almak için Chrome tarayıcı ayarlarını sıfırlayarak ilk ekrana geri döndürebilirsiniz. Ayrıca sizin bilginiz dışında tarayıcı ayarlarında herhangi bir değişilik yapıldıysa onu geri alabilirsiniz. Google tarayıcı ayarlarını sıfırladığınızda kişisel verileriniz, sık kullanılan ayarlamalarınız kaybolmaz. Chrome yeni versiyonu ile gelen özellik sayesinde artık chrome ayarlarını sıfırlayarak başa döndürebilirsiniz.


Chrome Ayarlarını Sıfırlamak

Google chrome ayarlarını sıfırlamak için chrome tarayıcısını açın.

1-Sağ üst bölümde yer alan üç nokta işaretine tıklayın
2- Ayarlar bölümüne geçelim.
3- Sayfanın altında yer alan gelişmiş ayarları göster tıklayalım.
4- Ayarları Sıfırlama bölümünde  Ayarları Sıfırla'yı tıklayın.
5- Açılan pencerede sıfırla seçeneğini seçtiğinizde artık chrome ayarlarımız sıfırlanmış olacak.

Resimlerle Anlatım

chrome tarayıcı ayarları nasıl sıfırlanır

Resimde görüldüğü gibi ekranın üst kısmındaki üç nokta işaretine tıkladığınızda hemen altta "Ayarlar" bölümü açılıyor. Ayarlara tıkladığımızda açılan yeni sayfayı biraz aşağı çektiğinizde "Gelişmiş ayarları göster" yazısına tıkladığımızda sayfa biraz daha aşağıya kaydırın.

chrome tarayıcı ayarları nasıl sıfırlanır

Sayfanın en alt bölümünde yer alan "Ayarlayı sıfırlayın" butonuna tıkladığınızda küçük bir pencere açılacak ve sizden neden sıfırlamak istediğinize dair bilgiler sunacak . Bu ekranda "Sıfırla" butonuna tıkladığınızda işlem tamamdır. Artık google chrome tarayıcısını İlk baştaki özellikleri ile kullanmaya başlayabilirsiniz.


Chrome Ayarları Sıfırlandığında Neler Değişir?

Evet arkadaşlar bu noktaya kadar chrome ayarlarını sıfırlamak isteyenler için çözüm yollarını sunduk. Şimsi ise chrome tarayıcısını sıfırladığımızda hangi veriler gidecek onlara göz atalım.

1- Google chrome varsayılan arama motoru google olarak başa döndürülür.

2- Ana sayfa ve sekmeler ile ilgili yaptığınız ayarlamalar başa döndürülür

3- Yaptığınız içerik ayalarları pop-up izinleri, mikofon izinleri gibi ayarlamalar başa döndürülür.

4- Çerezler ve site verileri sıfırlanır.

Chrome Ayarlar Bölümü Açılmıyor

Bazı virüs ve yüklenilen programlar chrome ayarlarınızı bozarak ayarlar bölümünün açılmasıı, giriş sayfalarınızı, arama motoru ayarlarınızı değiştirmenize izin vermeyebiliyor. Bu durumda chrome tarayıcısını kaldırarak bilgisayarınızdaki tüm dosyaları silerek programı yeniden yüklediğinizde düzelmiş olacaktır. Sorun hala düzelmedi ise sistemi virüs taramasından geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu tür sorunlara genellikle virüsler sebebiyet vermektedir.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: