Gmail Şifremi Unuttum Geri Nasıl Alabilirim? Gmail Şifresi Alma

Bir çok kullanıcı gmail dahil diğer şifreleriniz zamanla unutoyorlar. Sizde gmail şifremi unuttum, unutulan gmail şifresi geri nasıl alınır yada hesabımı hatırlamıyorum nasıl bulabilirim diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Daaha önce almış olduğunuz hesabınızın giriş şifresini hatırlamıyor yada unuttuysanız geri alabilmeniz için çeşitli yolları var. Henüz bir gmail hesabı almadıysanız gmail kaydolmak için tıklayın.

Telefonlarda ve bilgisayardaki tarayıcılarda kullanıcıların şifresi hatırlandığı için uzun süre hesaplarımıza şifre girmeden giriş yapabiliyoruz ancak farklı bir cihazdan oturum açmaya çalıştığımızda giriş bilgilerini istediğinde hatırlayamıyoruz. Gmail.com hesabı almışsanız ister şifrenizi unutmuş olun isterseniz kullanıcı adınızı mail adresinizi unutmuş olun geri nasıl alacağınızı aktaralım.

Gmail Şifremi Unuttum

Daha önce kullandığınız ancak şimdi giriş yapamadığınız gmail e posta hesabınızın şifresiniz geri almak için oturum açma ekranına buradan giriş yapalım.

 • Gmail şifre sıfırlama ekranına tıkladığımızda sizden mail adresinizi isteyen bir ekran çıkacak karşımıza. Bu ekranda mail adresimizi girelim ve "İleri" butonuna tıklayalım.
  gmail şifremi unuttum
  Bu noktada gmail kullanıcı adınızı yani mail adresiniz hatırlıyorsanız "Mail adresinizi" yazdıktan sonra "İleri" butonuna tıklayalım. E posta hesabınızı hatırlamıyorsanız yazımızı okumaya devam edin aşağıda hesabınızı geri nasıl alacağız onu açıklayacağız.
 • Bu adımda ise e posta hesabınızın kullandığınız ve hatırladığınız en şon şifresini biliyorsanız "Şifreyi" girin. şifreyi bilmiyorsanız biraz aşağıda yer alan "Farklı bir soru deneyin" linkine tıklayalım.
  gmail şifresini geri alma
 • Gmail.com hesabınızı oluştururken "Telefon numarası" girmişseniz size dilerseniz telefon numarasına kısa mesajla yada telefon çağrısı ile yeni bir şifre gönderebileceğini iletiyor. Çağrıyı seçmeyin çünkü ingilizce bilmiyorsanız rakamları ve harfleri anlamanız biraz zor olacaktır.
  gmail şifresini sms olarak sıfırlamak
   
 • İkinci bölümde yine farklı sorular gelmeye başlıyor. Bu sorular hesabınızı oluştururken kullanmış olduğunuz "Güvenlik sorusu" Hesabınızı oluşturduğunuz tarih ve doğum tarihi gibi bilgileri içeriyor.

Daha önce bir çok yazımızda belirttik önemli işlerinizde kullanacağınız hesaplarınız için mutlaka telefon numarası girin, yarın bir gün başınıza birşey geldiğinde hesabınızı kolaylıkla sıfırlayabilirsiniz.

Genellikle kullanıcılar kayıt olurken bilgileri rastgele dolduruyor ve aradan zaman geçtiğinde doğum tarihini ne seçti, güvenlik sorusunu ne seçmişti hepsi birbirine karışıyor. Acaba alternatif mail adresi hangisini vermişti kara kara düşünmeye başlıyor ve işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Gmail Şifresini Değiştirme

Gmail şifrenizi değiştirebilmeniz için mail adresinizi ve şifrenizi doğru olarak hatırlamanız gerekiyor. Şifresiniz hatırlamıyorsanız yukarıda anlattığımız şekilde gmail şifresini geri almaya çalışabilirsiniz.

Gmail şifresini değiştirmek için tıklayın

Linke tıkladığınızda açılan ekranda "Oturum açma ve Güvenlik" linkine tıklayalım. Açılan ekranda sağ alt bölümde yer alan "Şifre ve Oturum açma yöntemi"  linkine tıklayalım sizden yeniden şifre doğrulama isteyecek. Eski şifrenizi yazarak giriş yaptığınızda aşağıdaki şifre değiştirme ekranı geliyor.

gmail şifresi nasıl değiştiriliyor

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi iki defa şifrenizi girdikten sonra "Şifreyi değiştirin" butonuna tıkladığınızda artık gmail hesabınıza yeni şifrenizle birlikte giriş yapabilisiniz.

Güvenli Gmail Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Oluşturacağınız şifreler sizin için kolay ancak başkalarının tahmin edemeyeceği kadar karmaşık ve zor olmalıdır. Bunun için Spesifik yollara başvurabilirsiniz. Şifreyi nerede kullanacağınızın bir önemi yok her zaman benzer yöntemi uygulayabilirsiniz. Birde önemli not kesinlikle bütün hesaplarınızda aynı şifreyi kullanmayın.

 1. Şifre belirlerken asla doğum tarihinizi şifre yapmayın
 2. Yaşadığınız şehri tuttuğunuz takımı sevdiğiniz böceği şifre olarak yazmayın. Çünkü beşiktaşı tutan binlerce taraftar, kelebeği seven binlerce hayran vardır.
 3. Telefon numaranızı şifre olarak yazmayın. Çünkü sizin hesabınızı genellikle kavga ettiğiniz çevrenizdeki kişiler ele geçirmeye çalışacaktır.
 4. Şifreleriniz en az 8 karakter büyük küçük harf içeren rakamlardan oluşan ve özel karakterler barındıran bir şifre olsun.
 5. Değişik semboller ve işaretler kullanın örneğin : bilimania gibi bir şifre yazmak yerine B1l7m@niA şeklinde bir şifre yaparsanız bunu birisi tahmin etse bile özel karakterleri büyük küçük harf denk getiremeyeceği için bilmesi çok zorolacaktır.
 6. Türkçe karakter kullanmayın çünkü hala bir çok televizyon ve tablette Türçke klavye olmadığı için olmayan bir harfi giremeyeceğinizden şifrenizi doğru yazamazsınız ve hesabınıza giriş yapamazsınız.

Son Söz;

Evet arkadaşlar bu noktaya kadar unutulan gmail şifresini geri nasıl alacağımızı ve var olan hesaplarımızın şifresini nasıl değiştireceğimizi anlatmaya çalıştık. Konu ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz. Gmail şifremi unuttum veya gmail şifremi hatırlamıyorum diyenler şifrelerini geri nasıl alacaklar yardım alabilirler

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: