Gmail Kaydol, Google Mail Hesabı Nasıl Açılır?

Merhaba arkadaşlar çevrenizdekilerle iletişim kurabilmek için ihtiyacınız olan e posta adresini gmail kaydolarak alabilirsiniz. Google tarafından desteklenen gmail e posta servisi sayesinde 15 gb'lık bir eposta kutusunun yanında googlenin sunmuş olduğu ücretsiz servislerden faydalanabilirsiniz. Telefon numarası kullanmayanlar telefonsuz mail adresi alabilirler.  İnterneti kullanana herkesin sahip olması gereken e posta hesabınızı gmail adresini kullanarak alabilirsiniz.  Gmail.com üzerinden google'nin desteği ile ücretsiz olarak e posta adresinizi kullanabilirsiniz.

Gmail Kayıt Formunun Doldurulması

Çevrenizdeki iş arkadaşlarınız ve aile dostlarınızla her daim bağlantı halinde kalmak için google mail hesabınızı kullanmak iyi bir fikir olabilir. Kolay arayüzü ve kullanım basitliği sebebiyle milyonlarca kişinin tercih ettiği gmail.com kayıt formunda yer alan bilgiler şunlar;

gmail kayıt formunun doldurulması

E posta Adınız: Çevrenizle mail gönderirken ve mail alırken başkalarının görebileceği ve sizi tanıyabileceği bir isim girmelisiniz. Sizinle alakası olmayan bir ad soyad girerseniz gönderdiğiniz e postalar spam mail olarak algılanacağından dikkat çekmeyecektir.

 

Gmail kullanıcı adı: Öncelikle bu bölüm mail adresi olarak kullanılacak olan @gmail.com işaretinden önceki bölümdür. Kullanıcı adını daha önce birileri almışsa başka bir ad seçmek zorundasınız. Mail adresini mümkün olduğunda kısa mantıklı isim soy isim şeklinde alabilirseniz iyi olur. Arkadaşlar internette çoğu defa rastlıyoruz değişik mail hesaplarına isyankar_bilmemne@gmail.com forza_besliktas_bjk_kartal-sampiyon.enbuyuk12@gmail.com şekinde e posta hesapları geliyor. Böyle hesap alanların gençliğine ve cahilliğine veriyorum.  Alacağınız e posta adresi telefonda kolayca telaffuz edilebilmeli, kafa karışıklığına sebep olmamalı.

Şifre Oluşturma : Gmail için kullanacağınız bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Şifreniz en az 8 karakterden oluşan içerisinde büyük harf, küçük harf ve numaralar barındıran bir parola oluşturmalısınız.  Güçlü parola oluşturma hakkında daha önce yazdığımız yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telefonsuz Mail adresi alabilir miyim?

Herkesin telefon numarası olamayacağına göre telefon numarası kullanmadan da e posta hesabı alabilirsiniz. Yalnız telefon numarası yazmak istemiyorsanız alternatif mail adresi yazmalısınız şifrenizi unutursanız şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Telefonsuz gmail adresi almak

 

Telefon numarasını yazarsanız şifrenizi unuttuğunuzda kolayca Sms yoluyla yeni şifre talebinde bulunarak şifrenizi yenileyebilirsiniz. Gmail kayıt formunda yer alan tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra sayfanın alt bölümünde yer alan "gmail kaydol" butonuna tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Aldığınız e posta adresini arkadaşlarınıza vererek onlarla hemen iletişime geçebilirsiniz. Daha önce almış olduğunuz gmail hesabınızın şifresini değiştirmek için buradan bilgi alabilirsiniz.

Google hesabı ile neler yapılabilir?

Almış olduğunuz google hesabı ile en temelde arkadaşlarınızla iletişim sağlayabileceğiniz mail hesabı olarak kullanabileceğiniz gibi bunun  yanında google'nin sosyal medya adresi olan google+ hesabınızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Gmail hesabınızla youtube sitesine giriş yapabilir videolara yorum yaparak beğendiğiniz videoları favorilerinize ekleyebilirsiniz. Webmaster arkadaşların wazgeçilmezi elbetteki google webmaster tools hesabı gibi web sitesi sahiplerine özel olarak sunduğu analytics, reklam verenler için hazırlamış olduğu adwords paneli ve reklam yayınlarlar için kullanılan adsense hesabına kayıt için gmail adresinizi kullanabilirsiniz.

/ /
5,0 / 5 Toplam : 1
Yorumlar
Ali göksu 17.7.2017

Şifremi unuttum

Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: