Telefonu Sessize Almadan Facebook Messenger Bildirim Sesleri Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olan facebook messenger uygulamasına yerli yersiz noktalarda gelen iletiler can sıkıcı olabiliyor. Messenger kullananların telefonun sesi açıkken bile uygulamayı sessize almanız mümkün. Telefonu sessize aldığınızda diğer çağrıları ve mesajları kaçırabiliyorsunuz. Bu durumda her uygulamayı kendi ayarlarından sessize almak daha doğru bir çözüm yolu olarak karşımıza çıkıyor. Whatsapp mesajlaşma programına rakip olarak çıkan ve kişi listenizdeki arkadaşlarınızla mesajlaşabileceğiniz uygulama olan facebook messenger'da bildirim sesleri default olarak açık oluyor. Telefonunuz açıkken mesaj geldiğinde, birisi sizi eklediğinde zil sesi çalıyor. Uygulamada ufak ayar değişikliği yaparak bildirim seslerinden kurtulabilirsiniz. Bildirimleri kapatmak için iki alternatifiniz bulunuyor. Dilerseniz o an konuştuğunuz arkadaşınızdan gelen bildirimleri kapatabileceğiniz gibi, tüm mesenger'dan gelen bildirimleri de kapatabilirsiniz.

Bildirim sesini kapatma

Yazımızın başında dediğimiz gibi facebook bildirim seslerini kapatırken istediğiniz kişinin veya tüm kişilerin bildirimlerini kapatabilirsiniz.

1-Bu kişinin bildirimlerini kapat

Bildirimleri kapatmak istediğimiz sohbet ekranını açalım ve sağ üst kısımda yer alan yuvarlak içindeki "i" işaretine tıklayalım.

bildirimleri kapatacağımız kişinin ekranı

Ardından açılan pencerede sayfanın biraz aşağısında ayarlar bölümünde "Bildirimler" yazısına dokunalım.

facebook bildirimleri kişiye özel kapatma

Bildirimler yazısına tıkladığımızda ne kadar süre sessize almamız gerektiğini belirleyebiliriz. en az 15 dakikadan başlayarak siz istediğiniz zamana kadar o kişiyi sessize alabilirsiniz.

Facebook kişiye özel bildirim sesi kapatma

Artık belirttiğiniz kişiden mesaj geldiğinde facebook bildirim sesi çalmayacak.

2- Facebook messenger tüm bildirimleri kapatma

Facebook messenger size bir ileti geldiğinde telefonunuzun ayarlarına göre ışıkla, sesle, ve titreşimle size bildirim gönderir. Bu bildirimlerden kurtulmak istiyorsanız yönergeleri takip ederek ufak ayar değişikliklerini yapmalısınız. Bildirimleri kapatmak için messenger ana ekranında sağ üst bölümde yer alan kullanıcı işaretine tıklayalım. Açılan ayarlar sekmesinde biraz aşağıda bildirimler ve sesler bölümüne gelelim.

facebook bildirimler ve sesler

Bu pencerede titreşim ayarlarını, günlük durum bilgilerini, ışıkla bildirim, sesle ve titreşimle bildirim ayarlarının yanında mesaj geldiğinde ne olacak? arama geldiğinde çalacak zil sesi gibi seçenekleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

facebook bildirim ayarları

Bu şekilde facebook bildirim ayarlarını düzenleyerek dilediğiniz kullanıcıyı veya tüm messenger seslerini kapatabilirsiniz. Toplantıda veya derste yersiz zamanlarda çalan gereksiz zil seslerinden kurtulmuş olursunuz. Facebook bildirim seslerini kapatma konusunda sorularınız varsa içtenlikle cevaplamaya çalışırız.  

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: