Facebook Gelen Mesajlara Otomatik Cevap Nasıl Verilir?

Günümüzde hemen herkesin yönettiği bir kişisel veya firma facebook sayfası mevcut. Firma sayfanıza gelen mesajlara otomatik cevap vermek ister misiniz? o halde yazımızı takip ederek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Facebook sayfalarında gelen mesajlara otomatik cevap verme seçeneği eklenerek artık yönettiğiniz sayfalardan gelen iletilere anında yanıt verebileceksiniz.  Özellikle yüksek takipçisi olan sayfaların yönetmek oldukça zaman aldığı için siz facebook'ta online olmasanız bile sizin adınıza gelen mesajlara cevap verecek. Sayfalarınızda yapacağınız ufak ayar değişikliği ile facebook otomatik cevaplama seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.
Facebook Otomatik Cevaplama Nasıl Aktif Edilir?

Facebook sayfasına giriş yaparak yönettiğiniz ve değiştirmek istediğiniz sayfayı açalım. Ardından üst kısımda bulunan sayfa ayarlamalarını yaptığımız Ayarlar> bölümüne tıklayalım. Daha sonra Sol bölümde yer alan Mesajlaşma yazısına tıklayalım. Yanıt asistanı bölümünden "Sayfana mesaj gönderen herkese Hızlı Yanıtlar gönder" Evet olarak seçelim.

Facebook Otomatik yanıtlama seçeneği

Evet'i seçtiğimizde hemen altında yanıt olarak yazdığımız mesajı düzenleyebileceğimiz alan çıkıyor. Bu alanı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Özelleştirme bölümünden biraz daha alternatif seçenekler ekleyerek işi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Facebook otomatik yanit seçeneği

Facebook Otomatik Cevap Örnekleri

Bilgisayar başında olmadığınızda sizin için müşterilerinize verilecek cevaplara alternatif olarak aşağıdaki yazabilirsiniz.

"Bize mesaj gönderdiğiniz için teşekkürler. Mümkün olduğunca çabuk yanıt vermeye çalışıyoruz. En kısa zamanda size yanıt vereceğiz"

"Mesajınızı aldık. Arkadaşlarımız mesajınıza cevap verecektir merak etmeyin"

"Sayın müşterimiz mesajınız için teşekkür ederiz. En kısa sürede cevap vereceğiz. İyi günler dileriz"

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: