Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Sony A9 Özellikleri Tanıtıldı

Profesyonel fotoğrafla ilgilenenlerin merakla beklediği Sony Alpha a9 özellikleri tanıdıldı. Full frame aynasızlar kategorisinde çıkarılan model fotoğrafçılığa yeni bir boyut kazandıracak. Tüm rakiplerinden daha hızlı odaklama, 5 akslı stabilizasyon sistemi ve 693 farklı odak noktasıyla fotoğraf tutkunlarının gözdesi olacak. Bir süredir farklı söylentilerle ortalıkta doşalan a9 teknik özellikleri New York'ta düzenlenen etkinlikle resmi olarak tanıdılmış oldu. 24.2 sensöre sahip makinede dünyada ilk defa kullanılan Exmor RS CMOS sensöre entegre hafıza çipi satesinde diğer modellerden en az 20 kat daha hızlı odaklama yapabilir olacak. Sony a9 shutter speed perde hızı 1/32.000 olarak belirtilmiş.

693 Odak Noktası

Sony a9'da tam olarak 693 Af otomatik netleme noktası sayesinde artık fotoğraflarınız ve videolarınız çok daha keskin olacak. Bu özellik sayesinde çeçevenin %93'lük bölümünde doğru netleme yapılabiliyor. ISO hassasiyeti düşük ışık koşullarında 240.800'e çıkabilen makinede 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisi bulunuyor. sony a9 693 odak noktasına sahip

Sony A9 Teknik Özellikleri

  • 24.2 MP Full Frame Exmor rs cmos sensör
  • 3 inç 1440k nokta lcd ekran
  • 1/32000 shutter hızı
  • Otomatik netleme ile 362 jpg aralıksız çekebilme
  • 120 Fps Full Hd video çekebilme
  • Çift hafıza kartı yuvası

Sony bu fotoğraf makinesini kamera gibi kullanarak video çekmek isteyenlerin işini kolaylaştıracak bir değişikliğe gitmiş ve çift kart yuvası ile kullanım imkanı sunuyor. 256 gb iki tane hafza kartı koysak dağı taşı her yeri çekebiliriz.

Cüzdanın Ağzını Biraz Açın

Sony fiyat politikasını biraz yüksekten tutmuş gerçekten Sony alpha a9 Amerika satış fiyatı 4500$ dolar olarak açıklandı. Türkiye fiyatı ise netlik kazanmamış olsada 15000 tl civarında olması bekleniyor. Ancak yalnızca makineyi almak yetmeyeceği için A9 gövde ile birlikte lens batarya ve aksesuarları ile birlikte yaklaşık olarak 7000 dolar civarında harcama yapmanız gerekecek buda türkiye koşullarında 20 bin tl demektir ki ülkemizde bu kadar parayı verebilecek sınırlı sayıda insan çıkacaktır. Full Frame 4K Video Bir fotoğraf makinesine yaklaşık 20 bin tl verincesi insan herşeyi bekliyor doğal olarak.

Sony A9 Tanıtım Videosu

Fotoğrafçılık analında çığır açacak sony a9 hakkında siz ne düşünüyorsunuz makine gerçekten çok güzel ancak ülkemiz ekonomik koşulları göz önüne alındığında gerçekten bu kadar para vermeye değermi. Bu makineyi alıp düğün salonunda fotoğraf çekmek akıl kârı mı? yoksa benim param çok basarım parayı en kralını alırım diyenlerden misiniz?

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: