Bilgisayardan Instagram DM Gönderme Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayardan Instagram dm gönderme, Instagram dm nedir, Instagram dm atma gibi konulara kısaca açıklık getirmek istedik.


Instagram DM nedir ?


Instagram DM, Instagram Direct Message’nin kısaltmasıdır. Yani Instagram üzerinden özel mesaj ( Direk mesaj ) gönderme anlamına gelir. Bunu mobil cihazlarda bulunan Instagram uygulaması üzerinden yapabiliyorsunuz. Asıl merak konusu olan, masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda bunu nasıl yapabileceğimiz.


Bilgisayardan instagram DM gönderme/atma


Sosyal medya siteleri ya da uygulamaları arasında ( Facebook, Twitter, Google+,Whatsapp vs. ) mesaj göndermesi en zor olan uygulama Instagram desek, sanırız yanılmış olmayız. Özellikle bilgisayar üzerinden sınırlı işlem yapabildiğimizi düşünürsek, bu tezimizi de doğrulamış oluruz.


Aşağıda yazacağımız yöntemlerle sadece Instagram DM göndermekle kalmayacak, aynı zamanda fotoğraf ve video paylaşımı yapabilecek ve arkadaşlarınızın yaptığı paylaşımları beğenip, yorum yapabileceksiniz. Sözü çok uzatmadan bu yöntemlere geçelim.


1- Eğer bilgisayarınızda Windows 10 işletim sistemini kullanıyorsanız, çok şanlısınız demektir. Microsoft’un çıkarmış olduğu, Microsoft mağazası üzerinden İnstagram uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde, akıllı cep telefonlarınızdan yapabildiğiniz bütün işlemlerinizi, bilgisayar üzerinden yapabilecek, DM yazıp, kolayca cevap verebileceksiniz. İsterseniz fotoğraf yükleyebilir, beğeni ve yeni takipçilerde kazanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adrese giderek, uygulamayı bilgisayarınıza kurabilirsiniz. https://www.microsoft.com/tr-tr/store/p/instagram/9nblggh5l9xt


2- Eğer Windows 10 dışında farklı bir işletim sistemi kullanıyorsanız, bu durumda yapmanız gereken şey, bilgisayarınıza android işletim sistemini kurmak olacaktır. Bunu BlueStacks, Memu Play yada Nox isimli programları indirerek yapabilir ve bilgisayarınızda bir android işletim sistemini, bu programlar üzerinden çalıştırabilirsiniz. Bu programlardan herhangi birini yükledikten sonra, Google Play uygulaması üzerinden İnstagram uygulamasını indirebilir ve daha sonra normal bir şekilde giriş yaparak kullanabilirsiniz.


Bu iki yöntemde Mouse ile yönetilmekte olup, aynı dokunmatik cihazlarda yaptığınız işlemleri, Mouse ile kontrol ederek yapabileceksiniz. Farklı bir deneyim olduğu için, ilk başlarda alışmakta zorluk çekebilirsiniz. Ancak kısa sürede uyum sağlayacaksınız.

İkinci yöntemde bahsettiğimiz android işletim sistemi programı ile birlikte, bütün sosyal ağları yükleyebilir, buradan aktif olarak kullanmanıza olanak sağlayabilirsiniz.


Instagram DM gönderme


Yukarıda saydığımız yöntemlerle bilgisayarınızı mobil cihazınız gibi kullanabileceksiniz. Instagram DM yollamak istediğiniz kişinin profiline girdikten sonra, sağ üst köşede bulunan ... ( Üç nokta )’ya tıklayın. Açılan menüde “ Mesaj gönder “ seçeneğine tıklayın. Takip edin ya da etmeyin, sizi takip etsin ya da etmesin, mesaj gönderebileceksiniz. Eğer sizi takip etmeyen biriyse, mesajınız ona ulaştığında okumadan önce, “ Mesajı geri çevir “ ya da “ Mesajı aç “ şeklinde seçenek çıkacaktır.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: