10 adımda twitter takipçi nasıl arttırılır? Doğal yollardan takipçi arttırma önerileri

Twitterda yaptığınız paylaşımlar ne kadar takipçi sayınız varsa o kadar etkili olur. Bu yazımızda sizlere doğal yollardan twitter takipçi kasma nasıl yapılır? detayları ile açıklamaya çalışalım. Bu yazıyı okuduktan sonra sosyal medyaya bakış açınız değişecek bir sonraki paylaşımlarınızda daha dikkatli davranarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.  Öncelikle twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyen takipçi kasma sitelerinden uzak durmanızı öneriyoruz.
Twitter Takipçi Arttırma yolları

Twitterda popüler olmak sizi takip edenlerin sayısıyla eşdeğerdir. Hal böyle olunca twitter'a üye olan herkes takipçi sayısını nasıl çoğaltacağını merak ediyor. Listeler halinde twitter takipçi arttırma yolları;

1) İlgi çekici içerikler paylaşın : Twitterda popüler olmanın birinci kuralı insanların ilgisini çekebilecek paylaşımlarda bulunmanızdır. Kendi başınıza en güzel özgün içerikleri bile paylaşsanız bir anlam ifade etmeyecektir. Öncelikle trend topic'lerle ilgili dahiyane fikirlerinizi ortaya koymakla işe başlayabilirsiniz.

2) İnsanları Takip edin: Dikkat çekmenin önemli yollarından biriside ilgi alanınıza giren kişileri takip etmektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken her önünüze geleni takip ederek hesabınızı basitleştirmeyin. Kaliteyi takip ederek kaliteli olduğunuzu ortaya çıkarın.

3) Bir takvim oluşturun : Sizi fanlarınız takip etmeye başladığında sizden gelecek twitleri merakla beklediğini unutmayın. Günlük haftalık bir plan yapın ve düzenli olarak paylaşımlarda bulunmayı ihmal etmeyin. Bir gün 20-30 twit atıp sonra bir hafta ortadan yok olmayın.

4) Tartışmalara katılın: Özellikle trend topic konularda fikirlerinizi ortaya koyarak insanların ilgisini çekebilirsiniz. Bilgili olduğunuz yada ilginizi çeken konularda görüşlerinizi ortaya koymaktan çekinmeyin.

5) Özgün olun: Daha önce başkaları tarafından yazılan twitleri Rt yada fav yaparak takipçilerinizi usandırmayın. Takipçilerinize değer katan bilgi veren paylaşımlarda bulunun. Başkalarının yazdığını yazacaksanız bile değiştirerek kendi düşüncelerinizi katarak yazabilirsiniz.

6) Bilgiyle mizahı harmanlayın: Twitterda en popüler hesapları incelediğimizde komedi, mizah ağırlıklı paylaşım yapanlardır. Siyasi ve televizyonlardan tanınmış kişilerin haricinde twitter fenomeni diyebileceğimiz insanlar hep günlük olaylara durumlara farklı pencereden bakabilen ve bunu yazıya dökebilen insanlardır. Takipçilerinize bilgi verirken aynı zamanda eğlendirmeyiide unutmayın.

7) Takipçilerinize cevap verin: Başkaları sizden bahsettiğinde bu fırsatı kaçırmayarak onlara düzgün bir ifadeyle cevap vermeyi ihmak etmeyin.

8) Her konuya salça olmak zorunda değilsiniz: İlginizi çekmiyorsa olur olmaz her konuda görüş bildirmek zorunda değilsiniz. Faydalı yada eğlenceli bir içerik sağlamıyorsanız her an bir twit atmanızın bir faydası olmayacak.

9) Takipçilerinizle kaynaşın: Soru sorarak, yada anket düzenleyerek çeşitli konularda takipçilerinizin fikirlerini alın. Onların fikirlerine saygı gösterdiğnizi ve değer verdiğinizi ortaya çıkartın.

10 ) Kendinizi Tanıtın: Twitter profilinizde kim olduğunuzu amacınızın ne olduğunu takipçilerinize belirterek güven kazanabilirsiniz. İnsanlar kimi takip ettiğini ve ne beklediğini bilsin.

Bunların dışında sosyal olmayı, hayvanlarla ilgili doğayla ve kültürel değerlerimizle ilgili twit atmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Payramlarda, özel günlerde duygu ve düşüncelerinizi mutlaka paylaşın.  Bu noktaya kadar hala bir twitter hesabınız yoksa twitter kaydol yazımızdan bilgi alarak kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.

/ /
Yorumlar
Puan:
Adınız :
Mail : Mail Adresiniz Kimseye Gösterilmez. Yorumunuza cevap verilirse size mail ile bilgi vereceğiz. Eposta adresinizi yazmak zorunda değilsiniz.
Mesajınız: